10 bezpłatnych motywów do bloga WordPress, które warto wypróbować

wordpress najlepsze bezpłatne motywy

Zakładając bloga na systemie WordPress, jedną z najważniejszych decyzji jest wybór odpowiedniego motywu. Motywy to zestawy elementów odpowiedzialnych za wygląd twojej strony czy bloga. Możesz wybrać spośród tysięcy takich szablonów i je łatwo dostosować. Oto 10 propozycji, które nadają się do różnych typów bloga.

Motywy dla blogów o różnej tematyce

1. Newspaperss

Jak powszechnie wiadomo tym, co szczególnie przyciąga obserwatorów, jest w pierwszej kolejności oprawa graficzna strony internetowej. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twój blog cieszył się dużą ilością obserwujących, zapoznaj się z motywem Newspaperss. To, co go wyróżnia to przede wszystkim minimalizm tekstu i nagłówków na rzecz obrazów, czy zdjęć. Newspaperss będzie idealny dla blogerów, jednak doskonale się sprawdzi też, jako oprawa gazet, czasopism, czy recenzji produktów. Motyw ten posiada jeszcze jedną zaletę – jest odpowiednio zaprojektowany dla urządzeń mobilnych, oznacza to, że świetnie będzie się prezentował nie tylko na ekranie komputera, ale także na smartfonie, czy komputerze.

https://pl.wordpress.org/themes/newspaperss/

2. Donovan

Bez wątpienia Donovan to motyw dla tych, którzy mimo wszystko pragną nie rezygnować z treści widocznej na pierwszy rzut oka, zaraz po otwarciu witryny. Jeżeli więc uważasz, że Twój blog zostanie lepiej odebrany dzięki tekstowi, a nie obrazowi to bez wątpienia motyw ten nie powinien umknąć Twojej uwadze. To, na czym szczególnie warto się skupić, to przede wszystkim nowoczesny i przejrzysty wygląd. Jest to jeden z tych szablonów, który jest zarazem prosty w obsłudze, jak i efektowny. Został zaopatrzony w bardzo rozbudowane ustawienia wpisu, ponadto zadbano również o jego mobilną wersję.
https://pl.wordpress.org/themes/donovan/

3. Seek

Seek to jeden z tych szablonów, które niezależnie od tego, jaką dziedziną się zajmujemy i jakie treści pragniemy zamieścić na naszym blogu, jest godny uwagi. Na pierwszy rzut oka kojarzy się z portalami z newsami sportowymi. Ma bardzo nowoczesny układ, jednak daleko mu do prostoty, wręcz przeciwnie – bombarduje widza różnorodnością, widżety są tuż obok postów, te od tytułu i zdjęcia odgradzają się paskiem menu z zakładkami. Na pewno strona internetowa z motywem Seek przykuwa spojrzenie i jest niezwykle atrakcyjna, warto ją rozważyć wybierając swój szablon.
https://pl.wordpress.org/themes/seek/

4. Colorskin

Niektóre szablony już na pierwszy rzut oka dostarczają nam wielu bodźców – są kolorowe, przyciągają spojrzenie, nie sposób oderwać od nich wzroku, nim nie przeczytamy całości. Inaczej zupełnie ma się sprawa, jeśli spojrzymy na Colorskin. To bardzo prosty motyw, skupiony głównie na tekście i może dlatego właśnie jest taki ciekawy? Jego układ jest niezwykle harmonijny, aż czeka na dodanie ciekawych artykułów i jest gotowy do publikacji. Oczywiście możemy dowolnie zmieniać kolory, ulepszać menu i dodawać widżety – jednak wciąż pozostaną proste, klasyczne i harmonijne. Z pewnością jest to pozycja warta rozważenia, szczególnie jeśli na swojej witrynie pragniesz wyeksponować tekst, unikać zaś fotografii.

https://pl.wordpress.org/themes/colorskin/

 

Motywy dla blogów kulinarnych

5. Bayleaf

Tym razem coś dla blogerów kulinarnych – motyw Bayleaf. Motyw ten jest idealnym przykładem na to, że minimalistyczna witryna może być doskonałym środkiem przekazu. Jeśli poszukujesz bardzo prostego i nowoczesnego motywu, który pozwoli Ci na dzielenie się z obserwującymi treścią – to coś dla Ciebie. Wygląd skupia się wokół grafik, które prezentują się delikatnie ze względu na zaokrąglone rogi oraz nagłówków, zapisanych prostą, białą czcionką bezpośrednio na zdjęciach. Jest to jeden z klasycznych motywów, który poradzi sobie z każdym tematem i nie będzie zbyt skomplikowany w modyfikacjach.
https://pl.wordpress.org/themes/bayleaf/

6. Hoot Du

Motyw Hoot Du wyróżnia się na tle innych motywów tym, że jest ciemny. Co prawda jasne motywy dodają lekkości i świeżości witrynie, jednak Hoot Du sprawia wrażenie tradycji połączonej z nowoczesnością – z pewnością idealnie wyeksponuje zamieszczone na nim treści, szczególnie te kulinarne, gdyż w takim założeniu powstał. Motyw posiada także bardzo wiele dodatkowych opcji i widżetów, został podzielony na górne menu z zakładkami, tytułem i banerem oraz na część z grafikami i odnośnikami do wpisów – ma to niestety też swoją wadę, potrzebujemy nieco więcej czasu, by spersonalizować swój blog.
https://pl.wordpress.org/themes/hoot-du/

 

Motywy dla blogów podróżniczych

7. Travel Insight

Kolejny motyw został szczególnie zadedykowany podróżnikom, dlatego, jeśli planujesz swój blog przeznaczyć na opisywanie swoich wypraw, ta pozycja powinna szczególnie przykuć Twoją uwagę – mowa oczywiście o Travel Insight. Jak wiadomo na witrynie podróżniczej znaldujemy dwojakie treści – teskt i grafikę. Szablon jest przystosowany nie tylko do formy bloga, czy pamiętnika, ale idealnie sprawdzi się też jako motyw strony internetowej. Posiada oddzielne menu z zakładkami, posiada wiele dodatkowych możliwości, jak widżety i wiele udoskonaleń – ponadto sporą część tego szablonu możesz modyfikować samodzielnie, zmieniając choćby kolory.
https://pl.wordpress.org/themes/travel-Insight/

8. Tropicana

Tropicana z założenia również powstała dla blogerów, chcących publikować swoje notatki z podróży. Motyw ten oferuje nam podatne i przygotowane do modyfikacji menu oraz wiele widżetów, które z pewnością urozmaicą stronę i zostawią nam olbrzymie pole do popisu. Prezentuje się bardzo profesjonalnie, dzięki swojemu prostemu i nowoczesnemu designowi jest bardzo czytelny w odbiorze. Jak wiele szablonów tego typu posiada jeden kolor, który jest motywem przewodnim całej witryny, możesz go dowolnie zmieniać według własnych preferencji, by spersonalizować swój blog i sprawić, by był oryginalny.
https://pl.wordpress.org/themes/tropicana/

 

Motywy dla blogów fotograficznych

9. ePortfolio

Tym razem coś dla miłośników fotografii – ePortfolio. Ten motyw daje nam szerokie pole do popisu. Jest idealny dla fotografów zarówno do publikowania swoich zdjęć, jak i do tworzenia własnego portfolio. Sam motyw proponuje bardzo ciekawy układ – menu nie jest na górze jak zazwyczaj, tylko po lewej stronie. Dzięki temu witryna zyskuje oryginalny i niekonwencjonalny wygląd. Całość utrzymana jest w przejrzystym i nowoczesnym układzie. W tym motywie jest dużo miejsca nie tylko dla zdjęć, ale i dla tekstu, chociaż nacisk jednak jest na grafikę i stronę wizualną.
https://pl.wordpress.org/themes/eportfolio/

10. FabMasonry

FabMasonry to kolejna propozycja dla blogerów zajmujących się fotografią. Motyw ten to połączenie kontrastującego białego tła ze ściśle dopasowanymi zdjęciami. Na samej górze strony znajduje się logo, jeśli je posiadamy, tytuł oraz menu z zakładkami. To idealny motyw dla Ciebie, jeżeli poszukujesz prostejnieskomplikowanej witryny, która idealnie wyeksponuje Twoje fotografie. W samą witrynę nie trzeba wkładać zbyt dużo pracy, niewiele funkcji nadaje się do modyfikowania – pomimo tego gotowy blog, niezależnie od tego, w jakim stopniu zmodyfikujemy szablon, może wyglądać profesjonalnie.
https://pl.wordpress.org/themes/fabmasonry/

 

Oto kilka propozycji dla ciebie. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak uruchomić bloga na systemie WordPress, kliknij tutaj: jak założyć bloga.

Related Articles